Vítejte na portálu LOUČOVICE-HISTORIE.CZ

 

Naše stránky vznikly na jaře roku 2015 s cílem přiblížit obyvatelům Loučovic a okolí historii obce Loučovice, která byla bohatá hlavně na papírenský průmysl. Postupem času se náš portál i díky Vám, našim čtenářům, rozšířil i o historii okolí Loučovic. Vznikla bohatá fotogalerie, videogalerie a v neposlední řadě také interaktivní mapa zaniklých obcí a osad v okolí Loučovic.

Postupně se Vám snažíme přinášet další zajímavé články o historii našeho regionu, fotografie a videa. Díky naší spolupráci se SKUPINOU ČEZ a POVODÍM VLTAVY Vám můžeme také například přinést dokument o vodním díle Lipno, který vznikl v roce 1998. Dalším významným partnerem jsou stránky pana Andrleho (vyssibrod-historicky.cz), který nám poskytl mnoho zajímavých historických fotografií. Dalším naším partnerem je VYŠEBRODSKÝ ZPRAVODAJ, díky kterému se naše články a fotografie dostanou širšímu okruhu čtenářů. Tímto všem naším partnerům velice děkujeme.

 

Do budoucna bychom Vám chtěli přinášet stále velice zajímavé čtení o historii Loučovic a širokého okolí. Také neustále sháníme historické fotografie, videa a dokumenty, které by mohli zajímat i další čtenáře. Neustále se snažíme vymýšlet mnoho nového, pro Vás zajímavého. Pokud vlastníte nějaké takové materiály nebo máte nápad pro náš portál, tak nás můžete kontaktovat na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

náhled naší interaktivní mapy zaniklých obcí a osad

 

 

S pozdravem tým Loučovice-Historie.cz

 

 

Naši partneři: